• Żywienie w ciąży

  Boicie się za bardzo przytyć w ciąży? Wszędzie słyszycie, że ciąża to nie okres na odchudzanie? Co jeść? Ile jeść? Kiedy jeść? Zapraszam na konsultacje dietetyczne kobiety w ciąży. Zdrowa dieta w czasie ciąży, to zdrowie Wasze i Waszego dziecka.
  +Więcej
 • Żywienie dzieci

  Odpowiednie żywienie dzieci to dla wielu rodziców wielkie wyzwanie. Dziecko nie je czerwonego, albo zielonego, albo wcale nie je, albo tylko słodkie, albo je wszystko i za dużo. Cierpi na zaparcia,anemię albo nadwagę... Kosultacje dietetyczne dla rodziców i dzieci. Zdrowe nawyki żywieniowe. Żywienie w nadwadze i otyłości u dzieci i młodzieży.
  +Więcej
 • Odchudzanie

  Prawidłowa masa ciała jest podstawą zdrowego życia. Kiedy diety cud nie działają, pośpiech i obowiązki uniemożliwiają przygotowanie skomplikowanych posiłków dietetycznych, obciążenie chorobami utrudnia odchudzanie skorzystaj z porady dietetyka, który zaplanuje Twój indywidualny jadłospis dostosowany do Twoich preferencji i możliwości.
  +Więcej
 • Dieta mężczyzn

  Wysoki cholesterol, cukier, nadwaga, życie w delegacjach, jedzenie w biegu- to najczęstsze problemy z jakimi borykają się moim pacjenci. Jeśli dotyczy to również Ciebie, skorzystaj z porad dietetyka. Dowiedz się co jeść, żeby poprawić stan zdrowa, kondycję psychiczną i fizyczną.
  +Więcej
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Siemię lniane- całe czy mielone?

Wiele osób pyta mnie o to, jakie siemię lniane wybrać - mielone czy w całych ziarnach. Dr. Google różnie o tym traktuje choć de facto wybór jest dość prosty. Kupujemy siemię lniane w ziarnach i mielimy sami tuż przed podaniem. Dlaczego? Zapraszam do krótkiej lektury . 

Czytaj więcej...

Pyszne i niezdrowe pizze i tosty

Nie ma chyba na świecie osoby, która nie jadła kiedyś zapiekanki, pizzy albo tosta. Nie ma także dziecka, które nie lubiłoby pizzy. Szybki obiad w domu - mrożona pizza. Obiad poza domem - pizzeria albo Macdonald, w którym zjemy Hamburgera lub inną bułkę. Urodziny - poza toną słodyczy najpewniejszym ciepłym jedzeniem będzie pizza. Ulubiona pizza dzieci??? Obstawiam Margeritta albo Hawajską. Mam rację? Jedna z samym serem a druga z serem i anansem. Czy to coś złego? Tak. SER.  

Czytaj więcej...

Kasze

Jadalne nasiona zbóż, czyli kasze posiadają wysoką wartość odżywczą oraz zawierają szereg witamin i minerałów.

Kasze są jadalnymi nasionami zbóż dostępnymi często w lekko rozdrobnionej postaci, albo pozbawionymi wyłącznie twardej łuski. Kasza jest produktem z pełnego ziarna zawierającym łuski i zarodki, dlatego jest bogata między w witaminy i składniki mineralne. Grubsze kasze (np. kasza gryczana) zawierają dużo błonnika regulującego pracę jelit oraz wchłaniającego nadmiar cholesterolu. Kasze są również bogate w rutynę - bioflawonoid wzmacniający naczynia krwionośne.

więcej